فرآیند تولید

فرآیند تولید


ماشین آلات خط تولید کارخانه فولادگسترآتنا ساخته ی معتبرترین شرکت های بین المللی از جمله KUSAKABE  ژاپن، SIEMENS  آلمان و EFD  نروژ میباشد که قابلیت تولید مقاطع HSS صنعتی را با استفاده از به روزترین تکنولوژی های روز دنیا دارد.  

فرایند تولید در یک نگاه مطابق با شکل زیر می باشد:

Forming process

مرحله اول : فرم دهی

ابتدا ورق های مسطح شده به شکل مقطع گرد در می آیند و سپس جوش داده می­شوند. در نهایت پس از یک مرحله فرم دهی دیگر، به شکل کامل قوطی مربع، مستطیل و یا لوله تبدیل می­شوند.

مرجله دوم : جوش

 دستگاه جوشکاری با فرکانس بالا، ساخت شرکت EFD نروژ قادر است لبه های آماده شده ورق را به صورت طولی و پیوسته، بدون استفاده از جسم خارجی (الکترود)، به یکدیگر جوش دهد. این جوش دارای بهترین کیفیت و از نوع مقاومت الکتریکی (ERW) می­باشد.

null

جوش مقاومتی ERW - با استفاده از دستگاه EFD Induction Weldac 1500

مرحله سوم:  برش

این مرحله توسط دستگاه برش دو تیغه انجام می­شود که نسبت به دستگاه برش قیچی (گیوتین) دارای این مزیت­ است که سطح برش انتهایی کاملا ماشین کاری شده و بدون خمیدگی است.

cutt off 1
kusakabeh-1
cut off 2

مرحله چهارم: کنترل کیفیت مقاطع HSS سازه ای

آزمایشهای کنترل کیفی استاندارد روی نمونه­هایی از قوطی­های تولیدشده، انجام می­گردد.استاندارد ASTM ، EN ، DIN ، JIS  طی مراحل کنترل کیفیت بررسی شده و مشخصات محصول با مشخصات مندرج در استاندارد تطبیق داده می­شود، چنانچه مغایرتی وجود داشته باشد، از مسیر تولید خارج می­ گردد. 

در خصوص لوله­ های آبرسانی ، جهت کسب استاندارد AWWA کلیه ی تست های مورد نیاز از جمله اولتراسونیک ON-LINE روی محصولات انجام و کنترل می گردد.